Световният шампион Франция сензационно отпадна от Европейското първенство по футбол, след

...

Сензацията е факт: Швейцария изхвърли световния шампион Франция от Евро 2020

Световният първенец Франция   сензационно отпадна от Европейското състезание по футбол, откакто загуби от Швейцария след осъществяване на дузпи. На стадион " Арена Национала " в Букурещ двата тима приключиха при резултат 3:3 в постоянното време. Последваха продължения без попадения, а при дузпите решаващата пета дузпа за Франция изпусна младата звезда на тима Килиан Мбапе.

Двубоят беше извънредно трагичен от началото до самия край. След единствено 15 минути игра Харис Сеферович даде задатък на своя тим, който се резервира до полувремето. След почивката " кръстоносците " получиха дузпа и имаха страхотния късмет да удвоят преднината си, само че капитанът на Франция Юго Лорис избави удара на Рикардо Родригес.
 Белгия изхвърли европейския първенец Португалия от Евро 2020 Белгия изхвърли европейския първенец Португалия от Евро 2020
Европа ще има нов първенец по футбол, откакто актуалният Португалия напусна битката в 1/8-финалите. „ Мореплавателите “ прет...

Пропускът незабавно беше осъден от " петлите ", които в границите на единствено 3 минути стигнаха до цялостен поврат. С съществена заслуга се регистрира нападателят на Реал Мадрид Карим Бензема, който означи и двете попадения, а и при двата гола Мбапе имаше значима роля в хода на офанзивата.

Това обаче не отхвърли швейцарците, които в последните 10 минути от дуела изравниха резултата. Първо Харис Сеферович се разписа с глава  в 81-ата минута, а девет по-късно Марио Гавранович изравни за 3:3, вкарвайки мача в продължения.
Източник: actualno.com